ورود به چت روم
چت روم جوانان و نوجوانان ویژه دهه 70 و 80
ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

نتایج جستجو برای عبارت :

ضرورت مطالبه گری و فساد ستیزی!؟

متاسفانه یک ضرب المثلی وجود دارد که می گوید مهریه را چه کسی داده و چه کسی گرفته است . در صورتی که این موضوع از لحاظ حقوقی بسیار غلط می باشد .
زوجه در هر زمانی که اراده کند می تواند مهریه خود را مطالبه نماید .   در مورد مطالبه مهریه از طریق اجرای ثبت به دلیل رسمی بودن سند ازدواج می توان هر مالی به جز مستثنیات دین که به نام شوهر باشد را توقیف کرد و از طریق آن مهریه را به دست آورد.
بر خلاف تصور بسیاری از مردم زوجه چه دوشیزه باشد و چه دوشیزه نباشد می تو
به استناد سایت مشاوره حقوقی دینا ، با عقد دائم مرد مکلف به پرداخت نفقه به همسر خود است و در صورتی که مرد از این عمل استنکاف نماید ، زوجه باید برای مطالبه نفقه خود اقدام نماید . از روش های مطالبه مهریه زمانی که مرد از پرداخت نفقه استنکاف کرد و زن می تواند به دو صورت اقدام قضایی نماید عبارتند از :مطالبه نفقه از طریق دادگاه حقوقی و  مطالبه نفقه از طریق مراجع کیفری که در قانون نیز بیان شده است . برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد روش های مطالبه
 
 
 
این روزها چقدر این گفتار مختارثقفی ملموس شده و مصداق داره
 ریس قوه قضاییه فعلی دستور رسیدگی به فساد مسئولین رو داده . و این روزا چقدر خبر فساد اطرافیان لاری جانی رییس قوه قضاییه سابق به گوش میرسه !! 
حلقه فساد یکی یکی داره برملا میشه و به هسته مرکزیش میرسه !!
اگر هسته رییس قوه قضای سابق باشه در این مملکت چخبر بوده ... ؟؟؟
چه گندی به نمک زده شده !!!
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد. توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
دریافت
وقتی شما در مورد یک عنوانی از عناوینِ مهمّ اساسیِ انقلاب به یک نتیجه‌ای رسیدید، این را باید تبدیل بکنید به گفتمان؛ [مثلاً] در نشریّه منتشر بکنید. تکرار بکنید، بگویید، تا گفتمان بشود. گفتمان یعنی آن فکر رایج بین مردم، مطالبه‌ی عمومی مردم. وقتی یک چیزی مطالبه‌ی عمومی شد و گفتمان شد، به‌طور طبیعی به عمل نزدیک خواهد شد. باید این‌قدر گفته بشود، استدلال بشود، تبیین بشود، تکرار بشود که به‌صورت یک گفتمانِ قطعی دربیاید.
چند سال پیش از این، مقاله ای در خصوص فساد اداری در کشور نوشته بودم و  با این پرسش شروع کرده بودم که چرا با وجود داشتن 5 نهاد نظارتی در سطوح عالی کشور، باز هم از فساد در امان نیستیم؟
آخرش هم چندین راه حل اساسی و عملیاتی برای مقابله ی اثربخش با فساد  هم  در مرحله ی پیشگیری و هم در مرحله ی جلوگیری از گسترش فساد ارائه کرده بودم.
ادامه مطلب
هدف از انجام این تحقیق شناسایی و رتبه بندی عوامل بحرانی موثر در مبارزه با فساد اداری در
دستگاه های دولتی با روش AHP فازی می باشد. بنابراین آشنایی با پدیده
فساد، انواع و شاخص‌های سنجش آن و همچنین پیامدهای منفی فساد از جنبه‌های
مختلف سیاسی، اداری و اجتماعی و اقتصادی می‌تواند در بررسی راهکارهای
مبارزه با آن راهگشا باشد. لذا لازم است با شناسایی علل بروز فساد اداری و
راهکارهای مبارزه با آن این پدیده را ریشه کن نماییم و جامعه ای سال و به
دور ا
«واذا قیل لهم لا تفسدوا فی الارض قالوا انما نحن مصلحون»
و چون به آنان گفته شود در زمین فساد نکنید گویند، ما همین اصلاح کننده‌ایم.  
«الا انهم هم المفسدون و لکن لا یشعرون»
آگاه باشید که آنان همان مفسدانند ولکن نمی‌فهمند.بقره: ۱۱، ۱۲، ۱۳ 

• پس اصل این‌که قرآن می‌گوید: «واذا قیل لهم لا تفسدوا فی الارض»، وقتی به آن‌ها گفته شود در زمین فساد نکنید، خود این تعبیر حاکی از این است که قرآن آن‌ها را مفسد می‌داند، چون اگر آن‌ها را مفسد نمی‌دانست ن
امام علی علیه السّلام از هرگونه اقدام مسلّحانه در اختلافات داخلی پرهیز داشت، امّا از حقّ خویش بگونه های مختلفی دفاع می کرد.
رجـوع شـود بـه: امـام عـلی عـلیـه السـّلام و مـسـائل اعـتـقـادی ـ فصل دوّم ـ ش 6
مطالبه حق
 الف ـ مطالبه فدک از خلیفه اوّل
 حـال کـه حـضرت امیرالمؤ منین علی علیه السّلام ماءمور به سکوت است و اقدام مسلّحانه را جایز نمی داند، باید حقّ خود را مطالبه کند و از آن دفاع نماید تا منحرفان انکار نکنند،
ادامه مطلب
به استناد سایت مشاوره حقوق خانواده دینا برای شناسایی دادگاه صلاحیت دار برای مطالبه نفقه فرزند لازم است که این موضوع را در دو حوزه صلاحیت ذاتی و صلاحیت محلی دادگاه بررسی کنیم . دادگاهی که صلاحیت ذاتی برای رسیدگی به دادخواست مطالبه نفقه فرزند را دارد ، دادگاه خانواده می باشد و  دادگاهی که صلاحیت محلی برای رسیدگی به رسیدگی به دعوای مطالبه نفقه فرزند را دارد نیز دادگاه محل اقامت خوانده است . به این معنا که خواهان برای مطالبه نفقه فرزند باید به
بسم الله الّرحمن الرّحیم
قدیما عروسی ها توی مسجد ها بود و حسینیه ها
شادی - فساد 
ایران 
عروسی - شادی - فساد
عروسی _ مسجد_فساد نمیشه...
تالار
عروسی - شادی - کمی فساد
 کمی؟
تحت نظره
خونه آخر شب
عروسی-شادی-تالار-کمی فساد-مجلس آخر شب تو خونه -فساد
بازم نمیشه؟
 چرا؟
هزینه
جوان که نداره
 از باباش
باباش  ، خرج ماشین و خونه و جهیزیه
خوب ربا 
نمیشه مسلمونه
از بانک
.
.
.
 مرور 
ربا - عروسی - شادی-تالار-کمی فساد-مجلس آخر شب -فساد آزاد
آها این شد.
 آرایشگاه _ موقع ا
پرسشنامه ارزیابی فساد اداری
دانلود پرسشنامه ارزیابی فساد اداری، در قالب فایل word و در حجم 2 صفحه، شامل 25 سئوال. در این پرسشنامه از نظریه هیدن هیمر و خانم امنولدسن (Amnuldsen ) و شاخص های فساد اداری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استفاه شده است.
به استناد سایت مشاوره حقوق خانواده دینا ، با توجه به ماده 6 قانون حمایت خانواده مادر می تواند برای مطالبه نفقه فرزند دختر و پسر خودش اقدام قانونی انجام دهد ، به این صورت که با تنظیم دادخواست مطالبه نفقه فرزند برای مراجع قضایی صلاحیت دار یعنی شورای حل اختلاف و یا دادگاه خانواده اقدام به مطالبه نفقه فرزند خود نماید . برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه مطالبه نفقه فرزند از طرف مادر بر روی لینک زیر کلیک کنید :
 
 
ww.heyvalaw.com/web/articles/view/1583/نحوه-م
ما باید تکلیف خودمان را مشخص کنیم و بدانیم که در کدام طرف ایستاده‌ایم؛ یا باید با سکوتمان از جبهه ظلم و فساد حمایت کنیم و یا باید در مقابل مفسدین اجتماعی، اقتصادی و سیاسی بایستیم و برای برقراری عدالت تلاش کنیم.
 
ادامه مطلب
عنوان مشکل/ فساد:

کیفیت پایین آموزش نظامی در دوره های سربازی
حوزه ی مشکل/ فساد:
نیروهای مسلح/ خدمت وظیفه
شرح:
به نظر می رسد یکی از دلایل اصلی الزامی بودن خدمت دوره ضرورت (علاوه بر تأمین نیروی کار ارزان قیمت برای نیروهای مسلح) آمادگی نظامی کلیه افراد ذکور ایرانی برای مواقع بحرانی کشور می باشد. به این منظور با توجه به دوره کوتاه آموزشی (حداکثر دو ماه برای آموزش نظامی عمومی و دو ماه برای آموزش رسته تخصصی) باید حداکثر دانشها و مهارتهای لازم برای ...
. .:❌کدام مبارزه با فساد؟رانت،تبعیض و فساد ،با سیاست های نئو لیبرالی تربیت شدگان شرق و غرب  به صورت افسار گسیخته در نظام ریشه دواندهزندگی اشرافی برخی مسئولین جوری شده که طاقت خوردن یک وعده غذای ساده رو هم ندارن و علنی کنایه میزنند!اما!
ادامه مطلب
رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه قاضی، وکیل، کارشناس،
ضابط و همه افراد درگیر در پرونده‌های قضایی مشمول امر خطیر مبارزه با فساد
هستند، گفت: با همکاری همه بخش‌های نظارتی داخل قوه قضاییه و بخش‌های
بیرونی کمیته‌ای فعال خواهد شد.
ادامه مطلب
خرابی لوله آب متاسفانه در بیشتر منزل ها فیس میدهد . عوارض آن را می شود به کیفیت یا این که کهن بودن لوله ها و شیرآلات ساختمانی اشاره نمود . ولی چه طور فساد لوله های آب را تشخیص دهیم؟ نکته ایست که در‌این نوشته ی علمی با ان اشاره خوا‌هیم کرد .
ادامه مطلب
حضرت امیر المؤمنین علی علیه السّلام درباره ضرورت تحمیل فضائل بر نفس (یا همان خودسازی) برای کنترل شهوات می‌فرمایند: «فضایل اخلاقی را بر نفس سرکش خود تحمیل کن، چراکه خواهش طبیعی بشر بر شهوات و رذایل اخلاقی است.»[1] فلذا اگر نفس بر خوبی‌ها و فضائل عادت نکند انسان را به‌سوی شهوات و رذائل خواهد کشاند […]
نوشته ضرورت تحمیل فضائل بر نفس برای کنترل شهوت اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.
مبارزه با فساد اداری
مدیریت دولتی برای مدیریت فساد به ابزار‌های مختلفی متوسل شده و
اندیشمندان، دیدگاههای مختلفی برای مدیریت فساد ارایه کرده‌اند.یکی از این دیدگاهها «دیدگاه زندان تمام‌دید» است که براساس آن، فناوری اطلاعات، کلید اصلی و توانساز کنترل فساد تصور می‌شود.در
این مقاله با ارایه چند مثال به نقد این دیدگاه پرداخته، استدلال می‌ شود
که فناوری اطلاعات نه تنها اثر قابل ملاحظه‌ای بر مدیریت فساد ندارد، بلکه
در برخی موارد خود فرصت
به استناد سایت مشاوره حقوق خانواده دینا در صورتی که پدر به فرزندان خود نفقه نپردازد ، به استناد ماده 6 قانون حمایت خانواده مادر می تواند دادخواستی تنظیم کرده و ضمن آن مطالبه نفقه فرزندان خود را درخواست کند . دادخواست مطالبه نفقه فرزند از طرف مادر برای نفقه زیر 5 میلیون تومان در صلاحیت شورای حل اختلاف بوده و برای نفقه بالای 5 میلیون تومان باید به دادگاه خانواده دادخواست داد . برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نمونه دادخواست مطالبه نفقه فرزن
در ابتدا بایستی دادخواست مطالبه وجه به دادگاه حقوقی ارائه شود
و بعد از بررسی در صورت مستدل بودن مدارک فرد بدهکار وی محکوم به پرداخت وجه خواهد شد.
 
وصول مطالبات و یا همان مطالبه ی طلب بر اساس تعهدی صورت می گیرد
که فردی در مقابل فردی دیگر قبول کرده است.
 
 
در مورد مطالبه ی وجه نسبت به اسناد عادی باید بگوییم که حتما بایستی رسید پرداخت وجه وجود داشته باشد
و در غیر این صورت باید به وسیله ی اظهارنامه شخص بدهکار را نسبت به مقدار بدهی خود آگاه کنید.
ب
برای ارائه ی تعریفی دقیق از مشکل/ فساد سیستمی، حداقل باید تعاریف زیر را مرور نمود:
1- فساد: 
به معنای دارا نبودن تمام اجزا و شرایط است که سبب عدم ترتب آثار مطلوب از شیء می‌باشد؛ یعنی اگر چیزی صحیح باشد آثاری دارد، ولی اگر فاسد شد آن آثار در خارج پدید نمی‌آید.
2- مشکل/ فساد در سیستم:
هر سیستمی از تعدادی اجزاء و المان‌ تشکیل شده که در کنار هم و در ارتباط با یکدیگر، به عملکرد و بقاء آن سیستم کمک می‌کنند.
گاهی اوقات، یک یا چند جزء از اجزای سیستم آسیب
توجه به دو تعریف الزامی است:
1- فساد: 
به معنای دارا نبودن تمام اجزا و شرایط است که سبب عدم ترتب آثار مطلوب از شیء می‌باشد؛ یعنی اگر چیزی صحیح باشد آثاری دارد، ولی اگر فاسد شد آن آثار در خارج پدید نمی‌آید.
2- فساد سیستمی: 
مشکلی است که به دلیل وجود سازوکار نادرست (نه از جانب قصور و اشتباه یک فرد یا جمع) ایجاد می شود. به همین دلیل، مشکل سیستمی، مرتبا تولید می شود و اولویت اصلاح مشکلات سیستمی نسبت به مشکلات فردی، بالاتر است.
اگر میخواهید طلاق بگیرید وسوالاتی درباره گرفتن مهریه دارید در سایت خوب گروه وکلای تهران به جواب تمام سوالاتتان میرسد ما هم در این بلاگ این مطالب سایت را با شما بازدید کننده گرامی به اشتراک گذاشته ایم
بهترین راه مطالبه مهریه +مطالبه مهریه از طریق اجرای ثبت بهتر است یا دادگاه؟
مطالبه ی مهریه معمولا به شیوه ی “اجرای ثبت” توصیه می شود.
 مطالبه مهریه از طریق اجرای ثبت زمان کمتر و هم چنین روال قضایی کوتاه تری را خواهد داشت
و مزیت های آن نیز در هم
کنار اومدم؟ کنار اومدم. 
هیچ چیز مثل خیال و توهم زیبا نیست و هیچ چیز مثل واقعیت و عقلانیت ضرورت نداره. یعنی در هر جهان ممکنی از خیالاتت هم واقع بشی باز هم امکان درد و رنج و اشتباه هست و تمسک به عقلانیت در اون جهان ممکن خیالت تنها ضرورتیه که نباید فراموش بشه.
درسته که هنوز بچه‌ام اما نیازه که عاقل و بالغ شم پس دست بکش و بچسب به واقعیت. یک سال و نیمه بدجور داری با زندگیت بازی می‌کنی و همه از م شروع شد و بعد ح و حالا مح اما دیگه بسه باید تمومش کنی ای
فساد
در سازمانها همانند یک غده سرطانی است که به سرعت رشد می کند  وتمام قسمتهای سازمان را با خود درگیر می کند
واگر با آن مقابله نشود سازمان تا مرز شکست وحتی نابودی پیش می رود . به همین خاطر
دیگر مسئله فساد را نمی توان یک مشکل سازمانی دانست بلکه با گسترش سیستم های
اطلاعاتی وفناوری وشبیه شدن جهان به یک دهکده کوچک حال آن یک مسئله فراملی است
وتمام کشورها در جهت مبارزه با این پدیده در تلاشند .در همه ادیان فرستادگان الهی
رسالت خود را مبارزه با بدی ها
بسمه تعالی
در جامعه امروز آن گونه تصور می شود که آمریکا یک آرمان شهری باشد که تمامی فضایل انسانی در آن باشد، باور های عامه بدین گونه است که آنجا همه چیز صحیح است و همین باعث شده است که کشور های خودباخته با کپی برداری از سیاست آمریکا هر روز بدبختر شوند، که با دقتی به کشور های آفریقایی این مسئله را می فهمیم، یا با نگاه به کشور های آسیایی و آمریکای جنوبی، درحالی که همین آمریکا بیشتر از همه کشور ها فساد در زمینه های مختلف دارد:
ادامه مطلب
با اینکه خیلی واضحه در دنیای امروز کسی برای رضای خدا به کشوری کمک نمی کنه و همه دنبال منفعت مادی خودشون هستند (که صد البته نگرش جمهوری اسلامی اینطور نیست)، بازهم رهبری عزیز به نامزدها می گویند که به مردم قول بدهید و بگویید که برای حل مشکلات و پیشرفت این ملت، اصل نگاهتان به این ملت است.

جای تامل داره که چرا رهبری عزیز روی این موضوع اینقدر تاکید دارن و به عنوان یک مطالبه مطرح می کنند و میخوان که ما هم مطالبه کنیم.
ادامه مطلب
حکومت پهلوی چه در پهلوی اول و چه در پهلوی دوم، فاسد بوده است و این امری است غیر قابل انکار، چنان که استیفن کرونین(آکسفورد) در کتابش می نویسد که فساد در زمان رضا شاه مسئله ای غیرقابل انکار و در مقیاسی بسیار بزرگ بود! البته، بعضی نیز این گفته هارا دروغ می دانند، درحالی که بیشتر از ۲/۳ جمیعت ایران یا اصلا انقلاب را ندیدند یا در سنین کودکی و نوجوانی بودند، مدعی آرمانی بودن حکومت محمدرضا هستند. امروز مردم ایران از خود می پرسند کدام نظام بهتر بوده ا
 
باسمه تعالیچلچراغفسادقصیده ۶عامل آشفتگی دانی بود فقر و فسادمی شود جبران، عقب افتادگی ها با جهاداینهمه فقر و خسارت از کجا آمد پدید؟پیش گیری از وقوعش می شود با انسدادرخنه های خدعه و شر و فریب و حیله هابسته گردد ، تا نباشد عامل مکر و عنادگر بود عدل و عدالت، همدلی از روی مهرنیست دیگر ظلم و جوری بر بشر، با اتحاد
 
می رسد روزی که عالم پر ز نور است و صفانیست دیگر فقر و افسادی، بکن آن اعتداد
کی شود مهدی بیاید، حکم او جاری شودحجت روی زمین است، حاکم ش
شرایط گرفتن مهریه از پدر شوهر

نوشته پیش رو در خصوص شرایط گرفتن مهریه از پدر شوهر و نحوه مطالبه مهریه
از ضامن جهت آشنایی شما عزیزان تحریر گردیده است. در این مقاله به بررسی و ابعاد حقوقی
شرایط گرفتن مهریه از پدر شوهر و نحوه مطالبه مهریه از ضامن را به صورت اجمال خدمت
مخاطبان محترم ارائه می‌نماییم.مهریه مالی است که زوج در هنگام ازدواج به زوجه پرداخت
یا متعهد به پرداختن آن می‌شود و در عقد نامه به صورت کتبی درج و ثبت شده و زوج ذیل
آن را امضا می‌نم
برای ارائه ی تعریفی دقیق از مشکل/ فساد سیستمی، حداقل باید تعاریف زیر را مرور نمود:
1- فساد: 
به معنای دارا نبودن تمام اجزا و شرایط است که سبب عدم ترتب آثار مطلوب از شیء می‌باشد؛ یعنی اگر چیزی صحیح باشد آثاری دارد، ولی اگر فاسد شد آن آثار در خارج پدید نمی‌آید.
2- مشکل/ فساد در سیستم:
هر سیستمی از تعدادی اجزاء و المان‌ تشکیل شده که در کنار هم و در ارتباط با یکدیگر، به عملکرد و بقاء آن سیستم کمک می‌کنند.
گاهی اوقات، یک یا چند جزء از اجزای سیستم آسیب
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
گلایه داشت که چرا حرفمان دیگر بر مردم تاثیرنداردو...
گفتم
مردم به شما اعتماد کردند جان ومال و ناموسسان را به شما سپردند
وقتی دیدند که یا خود اهل آنچه میگویید نیستید و یاچشم برفساد اخلاقی و فساد اقتصادی و فساد سیاسی عده ای بسته اید.وسکوت کرده اید،درحالی که در سخنان خود از نهج‌البلاغه میگویید و از سیدالشهدا که تمام هستی اش را برای مبارزه با فساد اخلاقی و سیاسی و اقتصادی فدیه داد.مردم د
خداوند متعال ذر سوره نساء آیه 27 درباره افراد فاسد و شهوت‌پرست می‌فرماید: «آن‌هایی که پیرو شهوات‌اند، می‌خواهند شما به‌کلی منحرف شوید و در دام شهوات و گناهان گرفتار آیید.»[1] امام صادق علیه‌السلام نیز می‌فرمایند: «لَا تَصْحَبِ الْفَاجِرَ فَیعْلِمَک مِنْ فُجُورِهِ؛ با تبهکاران هم‌نشین مباش که مبادا از تبهکاری‌اش را به تو بیاموزد.»[2] به تجربه […]
نوشته نقش دوستی با افراد ناباب در گسترش فساد و فحشاء اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.
فساد در سیستم اداری دولت مانع رسیدگی به مشکلات ایثارگران استوزرا زورشان به پایین دست هایشان نمی رسد و به صراحت می بینیم که نیروهای تحت امر بعضی از وزرا با رشوه خواری، باند بازی و فساد نمی گذارند که قانون در کشور اجرایی شود تا مردم از آن بهره مند شوند. با توجه به وضعیت معیشتی جامعه ایثارگری، ایثارگران برای دارو و درمان خود از جان مایه می گذارند و دولت هم پاسخگو نیست.به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، عبدالله سامری، نماینده ایثارگر مردم خرم
از آن روزی که امام مهربانی ها سنگ بنای ایستادگی در برابر ظالم را نهاد،  تمامی کفر در برابر او ایستاد تا نگذارد کلام آن مجاهد فی سبیل الله به عمق جان مردم آگاه نشیند. اما به لطف خداوند این شیطان بزرگ چونان گذشته پوزه اش به خاک مالیده شد و در اوج ظلمت، امام با اندیشه ی استکبار ستیزی و ایستادگی در برابر بیداد پا به عرصه جهاد گذاشت. اعتقاد امام این بود که برای رسیدن به حقیقت باید مطالبه گری کرد. ایشان می فرمودند: «مطالبه گر اگر بداند و یا احتمال ده
حتی اگر سیاستگذار فاسد نباشد
و ریل سیاستگذاری هم بسترساز فساد نباشد باز هم امکان فساد وجود دارد. چون ممکن است
یک نفر در سطح اخلاقی فاسد باشد و مدیر فاسد، بالاخره راه فساد را پیدا می‌کند. اما
اگر سیاستگذاری فاسد باشد، فساد خود را تحمیل می‌کند. دقیقاً به همین دلیل است که فساد
سیاستگذاری را مادر همه فسادها می‌دانیم.
مثالی بزنم: وقتی یک رانت
تقسیم می‌شود، مدیر تقسیم‌کننده رانت چه بخواهد و چه نخواهد، در معرض دریافت رشوه قرار
می‌گیرد. از مدیر
بد رفتاری پلیس ، ارتکاب جرم ، فساد و سوء رفتار از عوامل  بروز اعمال خلاف شئون انتظامی بوده که با گذشت زمان می تواند تبدیل به یک مسئله گردد. به عبارت دیگر شأن نیروی انتظامی یک اصطلاح کلی است که اگر بخواهیم آن را تعریف کنیم ، می گوییم انتظاراتی که جامعه از نیروی انتظامی دارد  و اگر نیروی انتظامی بر خلاف آن عمل و رفتاری انجام دهد ، می گویند خلاف شأن انجام داده است .
عوامل و فاکتورهای زیادی در سازمان سبب اعمال خلاف ﺷﺋون انتظامی هستند از جمله : رهب
پ ن: خطاب من به مفسدان اقتصادی: راحت به فساد خود ادامه دهید؛ انگار خود ملت می‌خواستند که فساد اقتصادی رواج داشته باشد.
پ ن: خطاب من به رئیسی: تو گفتی فقر را لمس کردم، شاید مردم از بس دورغ شنیده بودند، دیگر حرف راست را باور نمی‌کردند. و جالب این است که الان می‌گویند: اگر مسئولین قشر غنی جامعه باشند ، حرف و درد مردم را نمی‌فهمند.
خدایا این مردم را چه شده؟ تو آگاهی....من نمیدانم....
#خانه_دوست #مفسد_اقتصادی #رئیسی #فقر #درد_مردم #مسئولین_بی_درد #اشرافی_
2432 - «حسین فردوست» رئیس دفتر ویژه
اطلاعات «محمدرضا پهلوی» در خاطراتش درباره فساد اقتصادی در دربار پهلوی
نوشت:‌ “در دوران نخست‌وزیری هویدا همه می‌چاپیدند و او کاملا نسبت به این
وضع بی‌تفاوت بود. از سال 1350 تا 1357 تنها در بازرسی (قسمت تحقیق آن)
3750 پرونده سواستفاده کلان تشکیل شد که عموما به دادگستری ارجاع گردید.
اما همه پرونده‌ها طبق دستور شفاهی هویدا به وزیر دادگستری، بایگانی می‌شد و
شاه نیز اهمیتی به این امر نمی‌داد و این کار از نظرش بی
برای گام دوم انقلاب ...
سالهای بسیاری از سرمایه جوانی و عمر ما در عرصه های علمی آموزشی و نیز اجتماعی و سیاسی سپری می گردد. در این سالها به عقاید و حقایقی دست یافته و ناملایمات و ناصوابهای بسیاری می بینیم. در این گروه میخواهیم بر حسب مسئولیت الهی و انسانی خویش به بیان ظلم و فساد و بی عدالتی هایی که مشاهده می کنیم  و علل و عوامل آنها و راههای برون رفت از آنها بپردازیم زیرا که خداوند مفسدان را دوست ندارد و اجازه فرموده است فریاد بر ظلم و فساد را  و
ضرورت بالقیاس رو مزه مزه می کنم می بینم چقدر زیباست! یعنی کل عالم، کل حرکات و سکناتش در کل تاریخش، یعنی از قبل بیگ بنگ بگیر برو تا بی نهایت، همه و همه دست به دست هم دادند که من و تو دست به دست هم بدیم. نه تو میدونی من کی ام؟ نه من می دونم تو کی هستی؟ اما همین زیباییش رو دوچندان می کنه. مگه نه؟
شاید برای خیلیا عجیب باشه از نیومده ها حرف زدن، چه برسه به لمس کردن! اما مگه من قراره از همون خیلیا باشم؟ من خودمم،کسی که خدا برای تو ساختش. و من با تمام حسم لم
به نقل از سایت مشاوره حقوق خانواده دینا ، راه های مطالبه نفقه عبارت است از مطالبه نفقه از طریق شکایت کیفری و مطالبه نفقه از طریق دادگاه حقوقی . منظور از شکایت کیفری عدم پرداخت نفقه این است که عدم پرداخت نفقه جرم است و زن می تواند به دادسرا عمومی و انقلاب مراجعه نمایید و شکایت خود را مطرح نماید . برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شکایت کیفری نفقه بر روی لینک زیر کلیک کنید :
 
 
www.heyvalaw.com/web/articles/view/838/شکایت-ترک-انفاق.html
 
حق غیرمالی امتیازی است که هدف آن رفع نیازمندی های عاطفی و اخلاقی انسان است. موضوع این حق روابط غیرمالی اشخاص است، ارزش دادوستد را ندارد و بطور مستقیم قابل ارزیابی به پول نیست: مانند حق زوجیت، ولایت و حضانت. بر بیشتر این حقوق آثار مالی بار است، چنانکه حق وراثت سبب می شود که شخص دارایی مورث خود را تملک کند و حق زوجیت امکان مطالبه نفقه و میراث را به دنبال دارد. ولی، در هر حال اصل حق را نمی توان وسیله تحصیل مال قرارداد.
حق مالی امتیازی است که حقوق ه
توقیف خودرو از طریق اجرای ثبت 
یکی از شیوه های احقاق حق افراد در کنار پیگیری های قضایی، مطالبه ی اجرای تعهد افراد از سوی اداره ثبت اسناد و املاک است که به عنوان اجرای ثبت شناخته می شود. این شیوه از مطالبه و پیگیری تنها مختص اسنادی هستند که توسط این نهاد تنظیم و صادر شده باشد و محدودیت های قانونی ویژه ی خود را دارد.  
در پیگیری های از راه اجرای ثبت تنها می توان اجرای تعهداتی را مطالبه نمود که به موجب سند رسمی ایجاد شده اند و افراد به موجب سند رس
بیشتر مناظره اقای مهدیان و صدرالساداتی را دیدم در نوع خودش  مباحثی که مطرح شدخیلی جالب بود کلیت بحث در مورد عدالتخواهی بود و اینکه چطور بحث عدالت را در جامعه مطرح کنیم.اقای صدرالساداتی این اعتقاد را دارند که که باید فساد و فساد گر در جامعه به صورت مصداقی مطرح بشوند هرچند در نگاه اول این شیوه برای خود من خیلی جذابه مثلا بدونیم فلان مسئول چکار کرده و چه میکنه ولی قطعا این شیوه تبعات خاص خودش را دارد و یواش یواش وارد سیاه نمایی نظام اسلامی می ش
مون بیت کوین (Moon Bitcoin)
مون بیت کوین پرداخت های خود را با بیت کوین انجام می دهد. این فاست دارای  ۵ دسته بندی مجزاست و هر یک به شما قابلیت دو برابر کردن مقدار مطالبه را می‌دهد. همچنین ۵۰ درصد برای ریفرال ها را پرداخت می کند. علاوه بر زیرشاخه ها، مون بیت کوین دارای جایزه های زیر است:
http://moonbitcoin.cash/?ref=F66F01853F93
جایزه وفاداری: برای دریافت این جایزه باید حداقل روزانه یک مطالبه انجام دهید‌. اگر یک روز مطالبه انجام ندهید این جایزه به عدد یک برمی‌گردد و با
آئین نامه شناسایی و توقیف اموال مدیون در اجرای اسناد رسمی بلاخره به تصویب رئیس قوه قضائیه رسید اما 2 نکته اسااسی در این آیین نامه وجود دارد که طرح ان به عنوان اطلاعات عمومی برای دوستان مفید به نظر می رسد :
1 - مطابق ماده دو آیین نامه من بعد بستانکاران اسناد رسمی لازم الاجراء ( اسناد رسمی ) برای مطالبه طلب خود ( مانند مهریه , مطالبات بانک ها و ...) ابتدا باید از طریق اداره اجرای سازمان ثبت ، اجرای مفاد سند را درخواست نماید و طرح دعوی مطالبه موضوع اجر
عنوان مشکل/ فساد:

فروش مجوز برای برخی مشاغل
حوزه ی مشکل/ فساد:
کسب و کار
شرح:
مقررات برای مشاغلی مانند تأسیس داروخانه و دفاتر اسناد رسمی، به گونه ای است که فرد دارای مدرک دانشگاهی مرتبط، به آسانی نمیتواند اقدام به ...
ادامه مطلب
به استناد سایت مشاوره حقوق خانواده دینا یکی از مهمترین حقوق مالی زن بعد از طلاق ، اجرت المثل ایام زوجیت است . مطالبه اجرت المثل ایام زوجیت می بایست از طریق ارائه دادخواست اجرت المثل ایام زوجیت زن به دادگاه صلاحیت دار انجام گیرد که دادگاه صالح برای رسیدگی به دعوای مطالبه اجرت المثل ایام زناشویی ، دادگاه خانواده می باشد . به این منظور ، در قسمت تعیین خواسته و بهای آن بایستی مطالبه اجرت المثل ایام زوجیت در تاریخ مورد نظر را درج کرد . در قسمت دلا
به نقل  از سایت مشاوره کیفری دینا ، برای پاسخ به این سوال که جرم عدم استرداد طفل چیست ؟ باید ابتدا گفت اگر کسی از دادن طفلی که به او سپرده شده است در موقع مطالبه اشخاصی که قانونا حق مطالبه دارند امتناع کند مرتکب جرم عدم استرداد طفل شده است و کسی که دارای حق حضانت است می تواند شکایت کند و مجازات خودداری از تحویل فرزند در قانون مجازات اسلامی بیان شده است . برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مجازات خودداری از تحویل فرزند بر روی لینک زیر کلیک
به استناد سایت مشاوره حقوق خانواده دینا در صورتی که پدر فوت کرده باشد و یا از توانایی مالی برای پرداخت نفقه فرزندان خود برخوردار نباشد ، در این صورت پدر بزرگ یا جد پدری باید نفقه نوه خود را بپردازد . البته گاهی جد پدری از پرداخت نفقه خودداری می کند که در این صورت می توان به دادگاه مراجعه نموده و مطالبه نفقه فرزند از پدر بزرگ را خواستار شد . در این صورت اگر پدر بزرگ تمکن مالی برای پرداخت نفقه را داشته باشد و فرزند نیاز به نفقه وی داشته باشد
سلام بر شما خوانندگان گرامی
من علیرضا متولد 1354 شمسی می باشم. روحانی و دانشگاهی, که سالهای بسیاری از سرمایه جوانی و عمر من در عرصه های علمی آموزشی و نیز اجتماعی و سیاسی و حکومتی سپری گشته و  در این سالهای طولانی از عمر مانند شما خواننده گرامی به عقاید و حقایقی دست یافته و ناملایمات و ناصوابهای بسیاری دیده ام. اکنون نیز چون گذشته بر حسب مسئولیت الهی و انسانی خویش به بیان ظلم و فساد و بی عدالتی هایی که مشاهده می کنم  و علل وعوامل آنها و راههای بر
سلام
امروز میخوایم در مورد برخی سایت حقوفی صحبت کنیم و با معرفی این سایت ها به برخی مشکلات حقوقی شما کمک کرده باشیم .
اطلاعات مهم حقوقی
اطلاعاتی در مورد مطالبه خسارت
سایتی در مورد مسائل حقوقی
مطالبه خسارت ناشی از عدم انجام تعهد
مهلت تجدید نظر خواهی از رأی و زمان آغاز درخواست
سایتی در مورد عدم انجام تعهد
اطلاعاتی در مورد مهلت تجدید نظر خواهی
اطلاعاتی در مورد مطالبه خسارت
سایتی در مورد رای و درخواست
مسئولیت قراردادی
زمان تجدید نظر خواهی
سایت
 
این گزاره که «همه مسئولین از صدر تا ذیل فاسدند» یا اینکه «فساد تمام جمهوری اسلامی را فراگرفته و هیچ نقطه سالمی یافت نمیشود»، ذهن بخشی از مردم را فراگرفته است. بخشی از هواداران نظام از شیوع این ذهنیت نگران اند. و به همین دلیل به فعالیت های ضدفساد عدالتخواهان می تازند. آنها معتقدند که پرداختن به مفاسد – خصوصا اگر متعلق به جناح اصولگرا و یا منتسبان به رهبری باشد – این ذهنیت را در مردم تقویت میکند که نظام دچار فساد فراگیر و سیستماتیک است و وقت
{دلایل عقلی امامت و مهدویت - شماره 28}
 
وحدت در فلسفه وجودی امامت و نبوت
 
علمای اسلام شناس برای فلسفه وجودی پیامبران به ویژه حضرت پیامبر اعظم، دلایل متعدد و مُتقَنی را بیان نموده‌اند که ضرورت بعثت پیامبران را به ما نشان می‌دهد. آن ادلّه در جای خود بیان شده و در میان تمامی امت اسلام پذیرفته شده است.
«از مهم‌ترین ادله ضرورت وجود امام، همان ادله ضرورت وجود پیامبر، است» الا اینکه پیامبر، علّت حدوث اسلام و امام عامل و علت استمرار و بقای آن است. ع
مواردی که می تواند از مصادیق سلب حضانت «تغییر حضانت» باشد عبارتند از: 1- اعتیاد زیان آور به الکل، مواد مخدر، قمار 2- اشتهار به فساد اخلاق و فحشاء 3- ابتلاء به بیماری روانی به تشخیص پزشکی قانونی 4- سوء استفاده از طفل یا اجبار او به ورود به مشاغل ضد اخلاقی مانند فساد، فحشاء، تکدی‌ گری، قاچاق 5- تکرار ضرب و جرح خارج از حد متعارف در صورت وجود موارد فوق، پدر یا مادری که حضانت طفل را بر عهده دارد اگر مشمول موارد فوق شده باشد با حکم دادگاه صلاحیتش سلب و
Recoverable Damages in International Contracts  :خسارت قابل مطالبه در قراردادهای بین المللی :
Not all damages resulting from or arising out of a breach of contract is recoverable.Some damages is regarded in law as too remote, no compensation will be awarded for such loss.
همه خسارات ناشی از نقض قرارداد قابل مطالبه نمی باشند.
بعضی از خسارات در حقوق انقدر بعید تلقی می شوند که هیچ حکمی برای جبران خسارت انها داده نمی شود.
The plaintiff will be entitled to:خواهان ذیحق می باشد نسبت به :
1) Such damages as may fairly and reasonably be considered as arising naturally,from the breach of contract; or
١) خساراتی که م
⚡️ برای "بیان ضرورت انجام کار" در زبان گیلکی از دو فعل «وأسن» و «خأسن» کمک گرفته می‌شود.
چند مثال:
ایسه چی «وأن» گۊدن؟
ایسه چی «خأن» گۊدن؟
(فارسی: حال چه «باید» کرد؟)
وچه «وأ» درس بۊخؤنه.
وچه «خأ» درس بۊخؤنه.
(فارسی: بچه «باید» درس بخۊنه.)
صرف گذشته:
چره «وأس» بؤگؤم؟
چره «خأس» بؤگؤم؟
(فارسی: چرا «نیاز بۊد» بگم؟/ چرا باید می‌گفتم؟)
 سلام علیکم
 
ایام بر شما تسلیت
عزاداری هاتون قبول
 
 
بزرگی می فرمود یه نفر رفت خدمت امام صادق و عرض کرد: "آقا! در دعای ندبه می خوانیم "این الطالب بدم المقتول بکربلا"...این دم مقتول کیه؟
حضرت فرمود: علی اصغر...چون نه رجزی خوند، نه شمشیری زد...هیچی...اوج مظلومیت....
 
ادامه مطلب
عنوان مشکل/ فساد:
عدم شفافیت در صادرات و واردات
حوزه ی مشکل/ فساد:
اقتصاد/ گمرک
شرح:
در حال حاضر، سایت گمرک، آمار صادرات و واردات را به تفکیک مرز و دسته ی کالا
ارائه میدهد اما این آمار با واقعیت فاصله بسیار زیادی دارد زیرا بسیاری از واردات
یا صادرات به صورت چمدانی صورت میگیرد و در جایی ثبت نمیشود یا به صورت نادرست ثبت
میگردد. 
نمونه های بروز:
 -
پیامدها:
سوء استفاده عده ای خاص
-------------
عنوان مشکل/ فساد:
سیستم سنتی و ناکارآمد ثبت معاملات
حوزه ی مشک
عنوان مشکل/ فساد:

عدم شفافیت در صادرات و واردات

حوزه ی مشکل/ فساد:
اقتصاد/ گمرک
شرح:

در حال حاضر، سایت گمرک، آمار صادرات و واردات را به تفکیک مرز و دسته ی کالا
ارائه میدهد اما این آمار با واقعیت فاصله بسیار زیادی دارد زیرا بسیاری از واردات
یا صادرات به صورت چمدانی صورت میگیرد و در جایی ثبت نمیشود یا به صورت نادرست ثبت
میگردد. 

نمونه های بروز:


 -

پیامدها:

سوء استفاده عده ای خاص
-------------
عنوان مشکل/ فساد:

سیستم سنتی و ناکارآمد ثبت معاملات
حوزه
عنوان مشکل/ فساد:

وجود نداشتن سامانه جامع متون علمی به منظور جلوگیری از تقلبهای علمی
حوزه ی مشکل/ فساد:
دانش و فناوری/ آمایش علمی
شرح:
پایان نامه های دانشگاهی، مقالات علمی و کتابهای منتشر شده، منابع علمی اصلی در جهان به حساب می آیند. با پیشرفت فناوری داده کاوی ...
ادامه مطلب
این روز ها اقدامات قوه قضاییه مورد تحسین همگان قرار گرفته است زیرا که برخورد با فساد دانه درشت ها (بدون نگاه های شخصی ، سیاسی و جناحی) باعث تقویت اعتماد عمومی مردم نسبت به مسئولین جمهوری اسلامی شده است.
اما شاید مهمترین نقد به قوه قضاییه روابط عمومی ضعیف و حضور کم رنگ در رسانه ها باشد.درحال حاضر سخنگوی قوه قضاییه نتوانسته حضوری فعال در رسانه ها داشته باشد و همچنین مردم اطلاعات خود را از اقدامات این قوه در برخورد با مفاسد را ابتدا از شبکه های
بی شک یکی از بزرگترین مظاهر فساد بعد از انقلاب اسلامی در مازندران، انتشار تصاویر خانواده ای محترم بود که به همراه قایق ران محترم تر از خود در فضای عمومی سد لفور با ظنّ به ستار العیوبی خدا و بالطبع غضّ نظر مخلوق، با پوششی معقول در حد تمایز انسان با حیوان ظاهر شده بودند.
دادگستری مقتدر مازندران با پیگیری های پلیس موفق و متخصص فتا پس از قلع و قمع انواع مظاهر فساد در زمینه های اجتماعی و فرهنگی و به خصوص پاکسازی فضای آلوده مجازی از تحرکات معاندین
در ایام سالروز سالروز شهادت شهید محمد رضا محمدی و ذات الله آرتون و خانوروی شیخ آقاجانی( ۲۲ فروردین )، و شهید غلامحسن اکبری (۲۳ فروردین ) نام و یادشان را گرامی می داریم. 
شهید محمّدرضا محمّدى زیارانى: درود و سلام به نایب بر حق امام زمان(عج)، امام خمینى ، همه بدانند که من با کمال آگاهى در این راه قدم گذاشتم ... دوستان بدانند این راه، راه خدا و راه انبیا و امامان است. همه بدانند و مى دانند -زمانى که هنوز امام نیامده بود- ایران چه وضعى داشت؛ تمام جامعه
از حقوقی که در قانون مدنی برای زوجه مقرر شده حق حبس می‌باشد. ماده ۱۰۸۵ قانون مدنی این حق را چنین تعریف می‌کند: زن می‌تواند تا مهریه به او تسلیم نشده از ایفای وظایفی که در مقابل شوهر دارد امتناع کند مشروط بر اینکه مهر او حال باشد و این امتناع مسقط حق نفقه نخواهد بود همچنین ماده ۱۰۸۶ قانون فوق در ادامه آورده است که اگر زن قبل از اخذ مهریه به اختیار خود به ایفای وظایفی که در مقابل شوهر دارد قیام نمود دیگر نمی‌تواند از حکم ماده قبل استفاده کند م
گاهی اوقات پس از مطالبه مهریه توسط زن، مرد از پرداخت آن خودداری می کند. در این صورت زن یا وکیل وی می تواند درخواست توقیف اموال مرد را داده و نسبت به توقیف اموال برای مهریه اقدام کند.
مهریه چیست؟
مهریه حقی است که به موجب شرع و قانون بر گردن مرد است و در صورت مطالبه آن از سوی زن، مرد ملزم به پرداخت آن است. تعیین مقدار مهر منوط به تراضی طرفین است و به صورت توافقی تعیین می شود.
مهریه شرط اصلی برای ازدواج نیست یعنی اگر در زمان عقد مهریه تعیین نشود عقد
سلام اصلا خودم میگم ...میگم بایستی مردم آگاه کرد تا مطالبه گر باشند ولی شیوه شو بلد نیستم.. که چه شکلی..
تو همین  بیان بعضی ها با مطالب چرت شون  ترویج بی بند باری می کنند ،اون هم ساعت های مشخص ..بعد از 5 نفر نمیگذرند تا تو ذهن شون اون چرت و پرت ها بکارند..اگر راست می گند  و نوشته هاشون ایرادی نداره چرا تو همین بیان نمی نویسند،چرا یه گروه 5 نفر جذب  می کنندتو شبکه های اجتماعی  ..چرا که توی  بیان حتما فیلتر می شوند دیگه نمی توانند سمومشون منتقل کنند...
چرا اگر کسی به کسی نسبت زنا داد و چهار شاهد بر آن اقامه نکرد، بایستی هشتاد شلاق بخورد و شهادت او بعد از آن قبول نشود و او عندالله فاسق شمرده شود؟ در حالیکه می دانیم طرف، فساد اخلاق [را واقعاً] مشاهده کرده و برای مبارزه با فساد، [این] نسبت را داده است! هر انسانی و هر مسلمانی بر اساس انسانیت و یا اسلامیت، تحت حکم عام «کلکم راع و کلکم مسئول» [می باشد و] نسبت به دیگری، حالت داور فوتبال دارد که کارت زرد و سرخش اعتبار دارد. [ اما: ]«ان الله جعل لکل شیء حدا
عنوان مشکل/ فساد:

کیفیت پایین آموزش نظامی در دوره های سربازی
حوزه ی مشکل/ فساد:
نیروهای مسلح/ خدمت وظیفه
شرح:
به نظر می رسد یکی از دلایل اصلی الزامی بودن خدمت دوره ضرورت (علاوه بر تأمین نیروی کار ارزان قیمت برای نیروهای مسلح) آمادگی نظامی کلیه افراد ذکور ایرانی برای مواقع بحرانی کشور می باشد. به این منظور با توجه به دوره کوتاه آموزشی (حداکثر دو ماه برای آموزش نظامی عمومی و دو ماه برای آموزش رسته تخصصی) باید حداکثر دانشها و مهارتهای لازم برای ی
کد : 10203


سایه روشن ؟!
صفحه ای از فساد !!!
اخاذی ۶ میلیون دلاری برای عدم بازنشر خاطرات زناشویی شاه و همسرش در سال ۳۷
فساد و انحرافات فکری در این خاندان به حدی بوده که گاهاً به اخاذی از همدیگر نیز منجر می شد.
در یکی از اسناد ساواک در خصوص باجگیری ۶ میلیون دلاری ثریا همسر مطلقه شاه از وی چنین آمده است:
«کی نژاد نماینده سابق مجلس اظهار داشته
تیمسار سپهبد زاهدی هنگام توقف در ایران گفته … شرکت ایتالیایی نفت مبلغ ۶
میلیون دلار بحساب والا حضرت ثریا تحو
خب مثل اینکه دیدار رمضانی امسال هم قسمت و فرصت سخنرانی و گفتار رودرو با رهبری به ما نرسید. دوستان خوبی انتخاب شدن برای دیدار و گفتگو و امیدوارم که برآیند دیدار منتهی به انتقال مطالبات عموم جامعه و مهمترش نخبگان و خبرگان موثر در دل جامعه باشه. منم نکات و نقطه نظراتم رو در سه صفحه خلاصه و جمع بندی کردم و دادم به دوستم که انشالا برسونه دست آقا. و امیدوارم که خدا کمک کنه برسه بهشون. برشی از اون رو براتون میذارم. به امید اینکه دست به دست هم بدیم ، نا
عنوان مشکل/ فساد:

حذف آموزش رایگان با تبدیل اکثریت مدارس دولتی به مدارس هیئت امنایی
حوزه ی مشکل/ فساد:
آموزش و پرورش
شرح:
-
نمونه های بروز:

تصمیم دولت برای واگذاری هر سال 10% از مدارس به بخش خصوصی و لحاظ کردن آن در بودجه سال 1398
پیامدها:

فاصله گرفتن از عدالت آموزشی 
-------------
عنوان مشکل/ فساد:

آموزش دانش آموزان توسط افراد «غیر معلم»
حوزه ی مشکل/ فساد:
آموزش و پرورش
شرح:
استفاده مدارس غیردولتی و هیئت امنایی از افرادی که دوره های تربیت معلم را نگذران
امشب تلویزیون محاکمه ی رضوی، داماد شریعتمداری وزیر کار را نشان می داد و مدعی العموم مواردی از تخلفات دهها میلیارد تومانی رضوی را یاد آور شد.
خوشحال کننده هست از وقتی که آقای رئیسی مسئولیت قوه ی قضائیه را پذیرفتند چون مبارزه با اختلاس  و رانت شیب تند تری گرفته است و اما سئوال بی جواب هنوز هم در جلوی چشمانم رژه می روند و اینکه:
چه کسانی تمهیدات وام دهها میلیارد تومانی بدون وثیقه را برای رضوی و رضوی ها آماده می کنند؟ و چرا با آنها برخوردی صورت ن
فراغت ویژه (1)
این درست است که بیکارگی و بطالت، فساد و کسالت می‌آورد، امّا این نیز راست است که کار بسیار و پرفشار، جسم و جان را می‌فرساید و نداشتن اوقات فراغت، اعصاب و بدن را می‌رنجاند. یکی از محصول‌های فشردگی کار و نداشتن اوقات فراغت، «کلافگی روانی» است.ما شعار «پرکردن اوقات فراغت» را بسیار سر می‌دهیم (که البته اگر نیکو انجام گیرد، کار درستی است)، امّا چرا کسی از «ایجاد فراغت، به‌ گاه ضرورت» سخن نمی‌گوید؛ با اینکه ضرورت سخن دوم کمتر از س
به نقل از سایت مشاوره حقوقی دینا ، پرداخت مهریه از ترکه متوفی به این صورت است که زوجه می تواند مهریه خود را درصورتی که نبخشیده باشد و یا دریافت نکرده باشد از ترکه متوفی دریافت نماید بنابراین مطالبه مهریه از ارث شوهر فوت شده امکانپذیر است و همچنین زوجه برای مطالبه نفقه از ترکه شوهر فوت شده در صورتی که ثابت شود مرد در زمان حیاتش نفقه را پرداخت نکرده است نفقه قابل وصول است . برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد گرفتن نفقه و مهریه از ارث شوهر
چنانچه زن نسبت به مطالبه نفقه اقدام نماید مراجع قضایی برای تعیین نفقه این امر را به کارشناس رسمی دادگستری ارجاع می دهند تا نفقه زوجه را با در نظر گرفتن شئونات و تحصیلات و خانواده پدری وی تعیین نماید و با توجه به نظر کارشناس حکم مقتضی صادر می شود.
عدالت خواهی در بستر انقلاب (۴)
عدالت خواهی در بستر انقلاب، یعنی نقد دلسوزانه وضعیت موجود همراه با پیشنهاد سازنده، یعنی همان نقد انقلاب در قالب نظام. 
امیدزا بودن، نقاط ضعف و قوت را در کنار هم دیدن، مطرح شدن نقد و پیشنهاد سازنده در کنار هم، از نشانه های این گفتمان و نقد است.
به عنوان نمونه می توان به نقد های  #مقام_معظم_رهبری در موضوعات مختلف اشاره کرد نقد ایشان به عملکرد نهادها و سازمان ها و عملکرد دولت از این جمله است. ایشان همیشه در سخنان خود
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های
اسلامی دانش آموزان استان آذربایجان شرقی, مهندس مهدوی در نشست صمیمی با تعدادی از
اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان، مطالبه گری از مسئولان را مهم خواند و افزود:
بر اساس جایگاه و حوزه مدیریتی هر مسئول بایستی سوال و درخواست شود و این مطالبه گری
قطعا تاثیرات مثبت بر تصمیم گیری های مدیریتی خواهد داشت. این نشست در محل فرمانداری تبریز برگزار
شد و آقای محمد زاده ریاست محترم اتحادیه استان به معرفی اجمالی از ب
اقتصاد و جامعه چگونه از آدم‏ های خوب هیولا می ‏سازد؟
✍ مولود پاکروان
اگر بریکینگ بد را دیده باشید شما هم می ‏دانید وایت کارهای "بد" زیادی انجام داد چون می خواست یک همسر "خوب" باقی بماند. در تمام طول سریال داستان می‏ خواهد به ما نشان دهد وایت تنها در پی ایدئولوژی خود رفته است: بهتر است هر جور شده خودت پول دربیاوری تا این که از دیگران کمک بخواهی! او فکر می ‏کند که دارد همه این کارهای نادرست، از تولید مواد مخدر گرفته تا قتل، فساد و ترور را به خاط
از آن روزی که امام مهربانی ها سنگ بنای ایستادگی در برابر ظالم را نهاد،  تمامی کفر در برابر او ایستاد تا نگذارد کلام آن مجاهد فی سبیل الله به عمق جان مردم آگاه نشیند. اما به لطف خداوند این شیطان بزرگ چونان گذشته پوزه اش به خاک مالیده شد و در اوج ظلمت، امام با اندیشه ی استکبار ستیزی و ایستادگی در برابر بیداد پا به عرصه جهاد گذاشت. 

اعتقاد امام این بود که برای رسیدن به حقیقت باید مطالبه گری کرد. ایشان می فرمودند: «مطالبه گر اگر بداند و یا احتمال د
30. سورۀ قارعه
شناسة سوره
سوره به مناسبت کلمۀ "قارعه" در آیة اول سوره، به این نام خوانده شده است و به اتفاق همۀ دانشمندان تفسیر و علوم قرآنی در مکه نازل‌شده است.
سورۀ قارعه در تمام جداول ترتیب نزول در ردیف سی‌ام، پس از قریش و پیش از قیامت قرارگرفته است.
این سوره در ترتیب مصحف رسمی در جزء سی‌ام قرآن، ردیف صد و یکم، بعد از سورة عادیات و قبل از سورة تکاثر قرارگرفته و یازده آیه دارد.
مقصود سوره
ترغیب مردم به انجام هر چه بیش‌تر اعمال شایسته در دنیا
استاد #پناهیان_صدای_ماست
حجت الاسلام علیرضا پناهیان را همه می شناسند؛ بیش از اینکه سیاسی باشد، در حوزه فرهنگ و سبک زندگی فعالیت داشته و جریان سازی کرده است. 
پناهیان اما خودش می گوید «ما بگوئیم می خواهیم کار دینی کنیم نه کار فرهنگی؛ چون وقتی بگوئیم کار دینی، دیگر این دین است که تعیین می کند در یک مقطعی کار فرهنگی کنیم در مقطعی دیگر کار سیاسی، در مقطعی دیگر کار اقتصادی و ... .».
پناهیان حالا طی سال های اخیر در مواجهه با لیبرال های ایران، همراه و
سلامامروز میخوایم سایت های مفید روانشناسی را به شما معرفی کنیم تا با کمک آن به حل مشکلات شما کمک کرده باشیم .
مجازات چک برگشتی
سایتی در مورد چک
سایتی در مورد مطالبه مهریه از طریق ثبت
اطلاعاتی در مورد مهریه
اطلاعاتی در مورد چک برگشتی
سایتی در مورد مجازات صادر کردن چک برگشتی
سایتی در مورد مطالبه مهریه از طریق ثبت
اطلاعاتی در مورد مجازات صادر کردن چک
سایتی در مورد دریافت مهریه از طریق اجرای ثبت
اطلاعات مهمی در مورد دریافت مهریه
اطلاعاتی در م
رئیس قوه قضاییه بر ضرورت عادلانه ساختن نظام پرداخت حقوق در کشور تاکید کرد و گفت: تفاوت در نوع پرداخت‌ها به افرادی که از حیث تجربه، توانمندی و تحصیلات یکسان هستند، به هیچ وجه قابل توجیه نیست.
خبرگزاری ایلناinstagram.com/ilna_newsinstagram.com/p/B1npLW7FZiF
---
به ما بپیوندید t.me/joinchat/AAAAAD4DQ6_9fPbdPn6b4g
[عکس 769×800]
مشاهده کانال
سلامباز هم امروز با اطلاعات و سایت های مفید حقوقی در اختیار شما هستیم . امیدواریم این اطلاعات به شما برای  حل مشکلات حقوقی کمک کند .
اطلاعاتی در مورد مهریه
سایتی در مورد شروط دوازده گانه طلاق
اطلاعاتی در مورد شروط دوازده
گرفتن مهریه
شرایط گرفتن مهریه چیست
انواع شرایط طلاق
مراحل مطالبه مهریه
سایتی در مورد مطالبه مهریه
سایتی در مورد نحوه گرفتن مهریه
شرایط 12 گانه طلاق
سایتی در مورد شرایط دوازده گانه طلاق
سایتی در مورد شروط 12 گانه
اطلاعات م
عنوان مشکل/ فساد:

عدم شفافیت در صادرات و واردات

حوزه ی مشکل/ فساد:
اقتصاد/ گمرک
شرح:

در حال حاضر، سایت گمرک، آمار صادرات و واردات را به تفکیک مرز و دسته ی کالا
ارائه میدهد اما این آمار با واقعیت فاصله بسیار زیادی دارد زیرا بسیاری از ... 
ادامه مطلب
به نام خدا
 
«والله بالله اگر صدها دستگاه برای مبارزه با فساد درست کنیم و اگر ده‌ها دادگاه با فساد مبارزه کنند نمی‌توانیم فساد را ریشه‌کن کنیم مگر آنکه مردم به صورت شفاف ببینند ما چکار می‌کنیم.»
رئیس‌جمهور در نخستین اجلاس ملی گزارش اجرای حقوق شهروندی
مدیران و معاونین محترم  / اعضا محترم هیئت مدیره بنیاد ملی بازی های رایانه ای
سلام علیکم
با بررسی جمله بالا که از سوی رئیس جمهور منتخب بیان شده است، سریع برویم سراغ اصل موضوع و بدون اتلاف وقت
یکی از سوالاتی که در مورد نفقه پیش می آید این است که آیا قبل از طلاق هم میشود نفقه گرفت یا فقط در صورت طلاق است که نفقه تعلق میگیرد جواب این سوالتان را در سایت خوب گروه وکلای پارسای جستجو کنید
ما هم این مطلب را برای شما در این بلاگ آورده ایم
مطالبه نفقه زن با وجود زندگی مشترک
اگر مردی نفقه همسر را با وجود تمکین پرداخت نکند زوجه می تواند با دادن دادخواست به شورای حل اختلاف یا دادگاه خانواده و از طریق ثبت در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مطالبه نف
چهارنفر از اعضای شورای شهر بابل چند ماه قبل بخاطر ارتکاب فساد اخلاقی استعفا دادند، چهار نفر دیگر دارای پرونده مشابه هستند و رأی بدوی محکومیتشان نیز صادر شده است. آن وقت این شورا با این سطح از خوشنامی! می رود از یک روحانی انقلابی که تعبیر مردمی "شورای فساد" را بر زبان آورده به دادگاه شکایت می کند!!
البته تعبیر شورای فساد با شورای فاسد تفاوت دارد و اینکه در شورایی فساد اتفاق افتاده لزوماً به این معنی نیست که همه اعضای آن فاسد هستند.
بنظر می رسد پ
                                                  درخواست ارجاع امر به دوار مرضی الطرفینبا سلام و احترام؛ اینجانب.... فرزند.... به شماره ملی..... و نشانی.... به عرض می رساند:آقای/خانم.... همانگونه که مستحضر می باشید مطابق با قرارداد  شماره... مورخ.... درخصوص داوری، در ماده 13 قرارداد مورد اشاره مقرر گردید: «در صورتی که اختلافاتی بین طرف اول و دوم پیش آید اعم از اینکه مربوط به اجرای عملیات... باشد و یا مربوط به تفسیر و تعبیر هر یک از مفاد این قرارداد
اقدامی با تاخیر ولی ضروری   تغییر  در کمیسیون پزشکی یک ضرورت بود که چند سالی به تاخیر افتاد . کمیسیون پزشکی دغدغه جانبازان و احقاق حقوق آنان  را نداشت و به جای انعطاف منطبق بر قانون در جهت منافع آنان ، بیشتر گرفتار سفسطه و مغلطه ای شده بود که به ظاهر نشان از نوعی قاطعیت در مثلا" اجرای قانون بود ولی در اصل جهالتی از روی حماقت  بود که به جای نوعی هماهنگی در اجرای تعیین درصد و ازکارافتادگی به تعارض با حقوق یادگاران دفاع مقدس منجر می شد .00   این ت
بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
آنانکه آنقدر ذلیل و ترسو و بزدل و بی وجود هستند
به جای مطالبه حق خود
به اعتیاد رو می آورند
در تخدیر خود دیگر دردی احساس نمی کند...تا بخواهد اصلاح کند
دیگر ناموس ندارد ..دیگر غیرت ندارد که بخواهد نگران ناموسش باشد...دیگر درد دین و درد وطن و ...اصلا درد ندارد....
انگلستان می‌دانست چه چیز را به ایرانیان هدیه کند....
راه حل هایی جهت پیشرفت: 
1- تفکیک وظائف بر اساس میزان تخصص و کارایی و عدم دخالت روحانیت، سیاسیون و دیگر گروه های جامعه در اموری که تخصص ندارند. 
2- جلوگیری از رانت و رابطه های فسادخیز به وسیله نظارت عمومی.
3- مطالبه گری و عدالت طلبی به شیوه اخلاقی، آگاهانه و هوشمندانه.
4- قدرتمندشدن شبکه های اجتماعی به جهت توسعه آگاهی و شفاف سازی.
5- توسعه آزادی بیان در جهت حفظ منافع ملی.
6- طرد نکردن افکار و سلایق متفاوت به بهانه های نخ نما.  7- دوری از اعتراض با شعا
کسی که از فساد علنی در تفرجگاه سد لفور عکس تهیه کرده بود آنها را جهت پیگیری به آی دی پسر یکی از ائمه جمعه شمال کشور ارسال نمود. این آقازاده که ید طولایی در دستچین نمودن اخبار مجازی و ارائه هدفمند آن به ابوی محترم در راستای رویکرد داماد قدرت طلبشان داراست نام این عکاس را که هدفش مقابله با فساد بود، در اختیار نیروی انتظامی قرار داد. 
در حال حاضر کلیه وسایل ارتباطی جوان عکاس توسط دستگاه قضایی ضبط شده است. در حالی دستگاه قضا به بهانه تعقیب انتشار
38-  و من کلام له (علیه السلام)
> و فیها علة تسمیة الشبهة شبهة ثم بیان حال الناس فیها <
وَ إِنَّمَا سُمِّیَتِ الشُّبْهَةُ شُبْهَةً لِأَنَّهَا تُشْبِهُ الْحَقَّ فَأَمَّا أَوْلِیَاءُ اللَّهِ فَضِیَاؤُهُمْ فِیهَا الْیَقِینُ وَ دَلِیلُهُمْ سَمْتُ الْهُدَی وَ أَمَّا أَعْدَاءُ اللَّهِ فَدُعَاؤُهُمْ فِیهَا الضَّلَالُ وَ دَلِیلُهُمُ الْعَمَی فَمَا یَنْجُو مِنَ الْمَوْتِ مَنْ خَافَهُ وَ لَا یُعْطَی الْبَقَاءَ مَنْ أَحَبَّهُ.
خطبه 038-م
آیا زنی که مهر خود را به همسرش بخشیده است می‌تواند از بخشش خود رجوع و مهر خود را مجددا مطالبه کند؟

حالت اول زمانی است
که زوجه در خصوص مهریه، ما فی الذمه زوج را ابراء می‌کند. به این بیان که
می‌گوید از نظر من تو دیگر تکلیفی برای پرداخت مهریه نخواهی داشت (تو را از
پرداخت مهریه بری می کنم)؛ این بیان باعث می‌شود تا تکلیف شوهر در ادای
مهر به طور کلی ساقط شود. پس در این حالت زن حق رجوع ندارد.
حالت دوم
زمانی است که زوجه در قبال طلاق، مهریه خود را ب
دکتر اسفندیار خدایی▫️در طول تاریخ همواره فساد داخلی بزرگترین تهدید برای حکومت‌ها بوده است؛ و حملات دشمنان خارجی فقط زمانی به ثمر نشسته که نظام سیاسی از داخل پوسیده و فاسد شده باشد. حکومت ساسانیان وقتی شکست خورد که فساد و تبعیض بی‌عدالتی به اوج رسید، آنگاه نومیدی و نارضایتی مردم به کمک اعراب مسلمان آمد تا بساط حکومت ساسانی برچیده شد. در دوران معاصر، سقوط حکومت قاجار توسط رضاخان و سقوط حکومت پهلوی و پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57 نمونه‌ها
یکی از عناصر زیربنایی فرهنگ
ایران نظام فرهنگ ایلی است. در این نظام فرهنگی خانواده و
خویشاوندی اهمیت زیادی دارد. رابطه ما با خانواده و فرزندانمان بسیار بیشتر از
جوامع غربی است. این البته جنبه‌های مثبت و منفی دارد. ما برای بچه‌هایمان نه فکر
به فکر آموزش هستیم بلکه می‌خواهیم رشته تحصیلی او را، شغل او را، همسر او را نیز
خودمان انتخاب کنیم. ما می‌خواهیم برای آن‌ها خانه و زندگی تهیه کنیم و حتی بچه‌های
آن‌ها (نوه‌ها) را نیز سروسامان بدهیم. از آ
می گویند یکی از معاونان رییس سابق قوه قضاییه به اتهام فساد مالی دستگیر شده است.
علی رضا زاکانی پیش تر اتهام وی را افشا کرده بود.
در این خصوص در وهله نخست، دستگاه های نظارتی باید مواخذه شوند که چرا تا کار به افشاگری نکشید با این عنصر فاسد برخورد نکردند.
اما
در مرحله بعد باید یقه رییس سابق قوه را گرفت که چرا از فرد مذکور دفاع کرده و راه را برای گسترش فساد او باز گذاشته است؟ چقدر فریاد زده شد که بعضی عناصر فاسد و قالتاق با لابی گری توانستند مشمول م
نفقه به معنای خرج های روزانه است که زن برای گذراندن امورات زندگی به آن ها نیاز دارد . 
پرداخت این قبیل هزینه ها در طول زندگی مشترک بر عهده مرد می باشد و اگر مرد از پرداخت نفقه خودداری کند در این صورت برای او مجازات در نظر گرفته می شود .
در تعیین نفقه عوامل مختلفی تاثیر گذار است و باید به وضعیت خانوادگی و تحصیلات او توجه کرد .
وکیل خانواده یسنا به شما عزیزان در زمینه این گونه مشکلات یاری می دهد تا بتوانید مشکلات خود را آسانتر حل کنید .
زنان روی جهیزیه ی خود حساس میباشند ودر امر طلاق به دنبال باز پس گیری آن هستند در سایت خدمات حقوقی آی خدمت با چگونگی باز پس گیری جهیزیه آشنا شوید 

استرداد جهیزیه در طلاق توافقی
مالکیت وسایلی که زن به خانه شوهر می‌آورد در اختیار زن است و مرد تنها به ‌عنوان یک امین، می‌تواند از این وسایل استفاده کند. وقتی می‌گوییم که مالکیت جهیزیه برای زن است، بدین معناست که زوجه در هرزمانی می‌تواند آن را مطالبه کرده و هر اقدام مالکانه‌ای را نسبت به اموال خ
بعضی از ازدواجها همان ابتدای کار به پایان میرسند منظور همان دوران عقد است اگر در این دوران تصمیم به جدا شدن دارید قانون برای شما مراحل وشرایطی دارد که قبل از اقدام به دادن دادخواست این شرایط را در سایت گروه وکلای پارسای بخوانید 
ما هم این مطلب را برای شما در این بلاگ آورده ایم
درخواست طلاق از طرف زن در دوران عقد
 
در ابتدا توضیح دهیم که منظور از دوران عقد، زمانی است که بین زوجین عقد نکاح دائم منعقد شده است ولی بین آن ها یا نزدیکی (زناشویی) واق

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

EXSG MUSIC ژرف ایده زمان بدست آوردن بیت کوین مورفین هندوانه Rainbow six siege مشاوره خانواده به زبان ساده اطلاع رسانی آموزش ها مازنده به آنیم که آرام نگیریم... وبلاگ کارماکاوان